Duyurular


  • Aklında Ne Var?

    Oyun oynarken hem çok eğlendik hem de aklımızdan geçenlerin birbirinden ne kadar da farklı olduğunu gördük. Tüm bunlar acaba aklımıza nereden geliyor diye düşündük. Hayal ettiğimiz, gözlemlediğimiz, merak ettiğimiz her şeyin bizi düşündürdüğünü fark ettik. Sonra bu düşüncelerin neye dönüştüğünü yazdık ve çizdik.

  • Gaz ve Toz Bulutlarına Yolculuk

    Gökyüzünü seyretmeyi sever misiniz? Bu sayımızın konusuna da gökyüzündeki bulutları seyrettiğimiz sırada karar verdik. Ardından bulutların ötesini hayal ettik. Şimdi gaz ve toz bulutlarına yolculuk sırası sizde. Bakalım siz nereleri keşfedeceksiniz?

  • İşte 31. Sayımız!

    Doğada ne kadar renk var acaba? Hiç düşündünüz mü? Kırmızı, turuncu, yeşil, sarı, mavi, mor, pembe.... Daha da fazlasını keşfetmeye ne dersiniz? Bu sayımızda renkler üzerine düşündük. “Nereden geliyor bu renkler? Tüm renkleri görebiliyor muyuz? Rengârenk gören hayvanlar var mı? En çok sevilen renk hangisi? Peki ya renkler olmasaydı? İstediğimiz rengi çeşitli malzemeler kullanarak elde edebilir miyiz?” derken bilimden sanata renkler hakkında öğrendiğimiz pek çok şeye yeni sayımızda yer verdik.

Diğer Duyurular