Duyurular


 • Aklında Ne Var?

  Oyun oynarken hem çok eğlendik hem de aklımızdan geçenlerin birbirinden ne kadar da farklı olduğunu gördük. Tüm bunlar acaba aklımıza nereden geliyor diye düşündük. Hayal ettiğimiz, gözlemlediğimiz, merak ettiğimiz her şeyin bizi düşündürdüğünü fark ettik. Sonra bu düşüncelerin neye dönüştüğünü yazdık ve çizdik.

 • Araştırmacı Öğretmen

  Değerli Öğretmenlerimiz,
  Sorgulamaya dayalı eğitim öğretim yaklaşımını temel alarak sizler için Araştırmacı Öğretmen Dergisi’ni hazırlıyoruz. Dergi içerisinde örnek etkinliklere, proje konularına, makalelere, materyal örneklerine, bilimsel açıklamalara ve sizden gelen uygulamalara yer veriyoruz. Paylaştıklarımızı, ders konularınıza göre uyarlayarak ilkokul ve ortaokul düzeyindeki tüm sınıflara uygulayabilirsiniz. Bu sayımızda, çocuklarla birlikte soru sormayı, tartışmayı, yorum yapmayı birlikte gülmeyi ve yeri geldiğinde de dinlemeyi nasıl sağlayabileceğiniz üzerine düşündük ve araştırdık. Araştırdıklarımızı uygulama
  örnekleriyle birlikte sizlerle paylaştık. Tüm bunların adına da “Konuşan Sınıf!” dedik. Sorgulamaya dayalı bir dersi oluşturmanın en iyi yolu çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri yani konuşacakları bir ortamı yaratmaktır. Şimdi çocuklarla konuşma zamanı!
  Keyifli okumalar.

 • Gaz ve Toz Bulutlarına Yolculuk

  Gökyüzünü seyretmeyi sever misiniz? Bu sayımızın konusuna da gökyüzündeki bulutları seyrettiğimiz sırada karar verdik. Ardından bulutların ötesini hayal ettik. Şimdi gaz ve toz bulutlarına yolculuk sırası sizde. Bakalım siz nereleri keşfedeceksiniz?

Diğer Duyurular