Duyurular


 • Taşınıyoruz!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Taşınıyoruz!

  - Nereye taşınıyorsunuz?

  - Kimimiz yakına, kimimiz uzağa.

  - Ne taşıyacaksınız?

  - Eşyalarımızı, yiyeceklerimizi, hayvanlarımızı, hatıralarımızı, biriktirdiğimiz her şeyi…

  - Nasıl taşıyacaksınız?

  - Topladık, her birini bir yere koyduk. Yardım edecek herkesi, her şeyi bulduk.

  - Ne zaman taşınacaksınız?

  - Yakında!

   

  Bu sayımızda taşınma fikri üzerine düşündük. Nelerin, nasıl, ne kadar uzağa taşınabileceğini merak ettik. Düşündük, inceledik, denemeler yaptık, yazdık, çizdik. Taşınmaya hazırız! Bize katılmaya ne dersiniz? Hem eğlenir hem de sevdiğiniz sayfaları yanınızda taşırsınız.

  Keyifli okumalar,

  Dr. Derya Şahhüseyinoğlu

 • Araştırmacı Öğretmen

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Bu sayımızda çocukların eleştirel bakış açısı kazanacakları, mantık yürütecekleri, bir problemin çözümünde izleyecekleri yollara ilişkin örnek durumlara, etkinliklere ve sorulara yer verdik. Her bir örnek planı bir öğrenme alanıyla ilişkilendirerek eleştirel düşünmenin derslerde nasıl uygulanabileceğini açıklamaya çalıştık. Hazırladığımız örnekler üzerine düşünüp, istediğiniz gibi yeniden düzenleyip, yeni sorular ekleyerek içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz. Uygulamaları sınıfa aktardığınızda eleştirel düşünme becerisinin hem kendi hayatınızda hem de çocukların hayatında nasıl bir değişim yaratacağını gözlemleyebilirsiniz.

  Aklınıza takılan soruların bol olması dileğiyle,

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Öğretmen

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Gelecek eğitim - öğretim yaşantımızda uzaktan eğitimin önemli bir yeri olacak. Bildiklerimizi ve alışkanlıklarımızı çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelere göre düzenleyip, bilgiye ulaşımı kolaylaştıracağımız ve öğrenmenin sürekliliğini farklı yollardan sağlayacağımız yeni bir hazırlık içindeyiz. 

  Bu durumu göz önünde bulundurarak yeni sayımızda uzaktan eğitim modelini ele aldık. “Uzaktan eğitim modeli nedir? Nasıl uygulanır? Ne tür etkinlikler planlanabilir? Öğretim nasıl değerlendirilir? Çocukların ve öğretmenlerin sorumlulukları nelerdir?” gibi sorular üzerine düşündük. Uzaktan eğitimde kullanabileceğiniz örnek uygulamalara yer verdik. Dergiyi inceleyebilir, örneklerden esinlenebilir ve planlarınızı oluşturabilirsiniz.

  Sizlere katkı sağlaması dileğiyle,

  Keyifli okumalar.

Diğer Duyurular