Ekibimiz


 • Dr. Derya Şahhüseyinoğlu / Araştırmacı Çocuk Merkezi Kurucusu ve Yöneticisi

  Lisans ve lisansüstü eğitimini Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2005 yılında Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında doktora derecesini aldı. Farklı ilköğretim okullarında eğitim uzmanlığı ve danışmanlığı yaptı. 
Hacettepe Üniversitesi’nde ölçme-değerlendirme, okul deneyimi dersleri verdi.

  Eleştirel düşünme ve araştırma becerileriyle ilgili yayın ve çalışmaları vardır. Avrupa Birliği CARIPSIE projesinde yürütücü olarak çalıştı. 2009 yılında Araştırmacı Çocuk Merkezi-Türkiye’yi kurdu. Bu tarihten itibaren çocuklarla birlikte yürütülen pek çok çalışmada yer aldı. Çocukların araştırma yapma becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmaların yürütüldüğü bu merkezin yöneticisidir. “Araştırmacı Çocuk Dergisi”nin sahibi ve 2011 yılında yayımlanan “Araştırmacı Çocuğun El Kitabı”nın yazarıdır.

  derya@acmtr.org

 • Elif Sevli Özer / Eğitim Programları ve İçerik Sorumlusu

  Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Doğadaki tüm canlıları, bitki, böcek veya bakteri ayırt etmeksizin çok sever ve sevgiyle onlarla vakit geçirebilir. 2013 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

  elifsevli@acmtr.org

 • Refika Doğan / Eğitim Uzmanı ve İçerik Sorumlusu

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği'nden 2016 yılında mezun oldu. Fen ve Matematik Eğitimi programında yüksek lisansına devam ediyor. Doğayı ve doğa yürüyüşleri yapmayı çok seviyor. Bazen ıssız bir ormanda, bazen bilinmeyen bir şelalede, bazen de gidilmeyen bir kanyonda görebilirsiniz.

  refikadogan@acmtr.org